MEB 81 İle Yazı Gönderdi: Karneler Artık Böyle Verilecek

Son aylarda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), karnelerde değişiklik yapıldığını ve bu dönem sonunda yeni karnelerin ilk kez verileceğini açıkladı. MEB, ortaokul öğrencilerine dağıtılacak karnelerde, ders notlarının yanı sıra sosyal etkinliklere katılım durumlarının da yer alacağını duyurdu.

2023-2024 eğitim öğretim yılı sonunda dağıtılmaya başlanacak olan bu yeni karnelerde, sadece akademik başarı değil, aynı zamanda sosyal etkinlikler de yer alacak.

YENİ KARNELERDE YER ALACAK BİLGİLER

Gelişmeler neticesinde Milli Eğitim Bakanlığı’nda karneler hakkında bir düzenleme daha yapıldı. Artık karnelerde öğretmenin karne görüşü kopyala yapıştır şeklinde olmayacak. Yeni karar ile birlikte artık öğretmenler her öğrenci için görüşlerini özgün şekilde dolduracak. Söz konusu yenilik öğretmenlere resmi yazı aracılığıyla tebliğ edildiği belirtildi.

Bu yeni düzenleme ile birlikte ilkokul karnelerinde bulunan “sınıf öğretmeninin öğrenci hakkındaki görüşü” ve ortaokul karnelerinde bulunan “şube rehber öğretmenin öğrenci hakkındaki görüşü” kısmı için artık kopyala yapıştır şeklinde olmadan hazırlanacak. Karnelerdeki bu alanlar her öğrenci için özgün şekilde hazırlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir